Filmy Agnieszki Holland

Pasma filmowe w kwietniowej edycji

W dniach od 13 - 15 kwietnia 2015 r.  w kinie Kijów.Centrum, emitowane są filmy w reżyserii Agnieszki Holland: "Julia wraca do domu", "Trzeci cud", "Kobieta samotna". Serdecznie zapraszamy do udziału.

"Julia wraca do domu"

  • Reżyseria: Agnieszka Holland.
  • Scenariusz: Agnieszka Holland, Arlene Sarner, Roman Gren.
  • Gatunek: dramat.

"Julia wraca do domu", przedstawia historię Juli, córki polskich emigrantów, która mieszka z mężem i dwójką dzieci w Kanadzie. Stanowią szczęśliwą rodzinę do chwili, gdy Julia odkrywa, że mąż ją zdradza. Potem dowiaduje się, że ich 10-letni syn umiera na raka. Matka, która nie może pogodzić się z chorobą syna, zabiera go do Polski, gdzie przebywa rosyjski uzdrowiciel, Alexis. To spotkanie na zawsze odmieni ich życie.

"Trzeci cud"

  • Reżyseria: Agnieszka Holand.
  • Scenariusz: Richard Vetere, John Romano.
  • Gatunek: dramat, religijny.

Frank Shore (Ed Harris), pozbawiony złudzeń ksiądz katolicki, znany w kręgach kościelnych jako 'zabójca cudów', zostaje wezwany przez biskupa na pilne spotkanie. Spotkanie dotyczy marmurowego posągu w jednym z podmiejskich klasztorów w Chicago. Posąg ten toczy krwawe łzy, zaś miejscowy ksiądz nalega, by otworzyć proces beatyfikacyjny Helen O'Regan, kobiety szczerze oddanej wierze, która w owym klasztorze spędziła ostatni etap swego życia, i której wierni przypisują cudowną moc uzdrawiającą 'łez'. Zmagając się ze swoją wiarą oraz nie chcąc po raz kolejny ponosić 'kosztów' emocjonalnych dochodzenia, które ma udowodnić, że 'cud' nie jest prawdziwy, Frank decyduje się zgłębić życie Helen O'Regan. Spotkanie z córką Helen, Roxanne (Anne Heche), wywołuje w nim ogromny niepokój, gdyż wdzięki Roxanne budzą we Franku mężczyznę.

"Samotna Kobieta"

  • Rezyseria: AgnieszkaHolland.
  • Scenariusz: Agnieszka Holland, Maciej Karpiński.
  • Gatunek: dramat obyczajowy.

Irena jest listonoszką, która samotnie wychowuje synka. Mieszka w strasznych warunkach, za sąsiada ma pijaka, który chce ją wyrzucić z domu. W pracy też nie układa jej się najlepiej. Irena bardzo liczyła na spadek po ciotce, ale i tu jej się nie udaje. Spadek przejęła bowiem sąsiadka ciotki. Pewnego dnia w jej samotnym i nudnym życiu pojawia się mężczyzna, kaleki rencista. Rodzi się między nimi uczucie. Ale finał tej miłości jest tragiczny.