To projekt o charakterze cyklicznym, kontynuowany od pięciu lat.

Uczniowie zamieszkali na terenie miasta Krakowa, przez okres wakacji mają możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc w Krakowie.

W ramach poszczególnych założeń prowadzone są zadania edukacyjno – kulturalno – wypoczynkowe w celu pełnego wykorzystania czasu dzieci i młodzieży w trakcie letniego wypoczynku.

V edycja, składa się z następujących wydarzeń:


  • wakacyjnego pikniku - organizowanego w dniu 03 lipca 2015 roku, w godz. od 12.00 do 15.30, w ośrodku rekreacyjno - sportowym Com -Com Zone Nowa Huta w Krakowie.

Dla uczestników przygotowane są zabawy integracyjne, dmuchańce, konkursy, gry, programy edukacyjne oraz pokazy i występy artystyczne.

Zorganizowany piknik ma charakter bezpłatny, wstęp wolny. Przewidziane atrakcje są za darmo, co daje możliwość równego dostępu wszystkim dzieciom i młodzieży.

Realizacja programu piknikowego głównie ma na celu zwrócenie uwagi naszych podopiecznych na najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym spędzaniem czasu, wytycza miejsca bezpiecznej zabawy w domu i na świeżym powietrzu oraz uświadamia o niebezpieczeństwach jakie grożą podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy.

Pedagodzy i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zwrócą uwagę na spożywanie wszelkiego rodzaju używek, alkoholu, środków psychotropowych oraz na zachowanie bezpieczeństwa w sieci – program autorski ,,Bezpieczne wakacje”, ,,Internet to nie pułapka, ale też nie zabawka".


  • zorganizowanych zajęć dla 40-sto osobowych grup - uczestnicy oprócz zwiedzania, korzystają z atrakcji Parku Wodnego, oglądają seans filmowy w kinie Kijów.Centrum, biorą udział w warsztatach muzealnych, realizowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie - temat zajęć nawiązuje do czasowej wystawy „Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu", zapewniamy także niezapomniane chwile Muzeum Inżynierii Miejskiej lub Oddziale - Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce, ich przebieg jest odpowiednio dopasowany do wieku uczestników.

Oprócz warsztatów, pedagodzy realizują programy edukacyjne. Pokazują Kraków, jako stolicę Małopolski, która łączy w sobie elementy historii, tradycji i nowoczesności oraz kultury i rekreacji.
Dobra zabawa, to też temat do rozmowy z dziećmi. Będziemy ich uczyć jak bezpiecznie spędzić wakacje, zachować ostrożność, czego się wystrzegać, aby bezpiecznie wrócić do szkoły.

Program edukacyjny ,,Jak to działa -  chemia w przyrodzie”, realizowany w Ogrodzie Doświadczeń, to nietypowe zajęcia podczas których będzie przeprowadzony pokaz  - doświadczenie, mający na celu ukazanie naturalnych zjawisk zachodzących w przyrodzie.


Ponad to, zapewniamy dzieciom opiekę pedagogiczną, wyżywienie, upominki, nagrody konkursowe i transport po Krakowie.

Korzystając z wakacyjnych dni, dzieci odbywają swoistą podróż w czasie, a innowacyjne przekazana wiedza, pomaga im w rozbudzaniu nowych zainteresowań, rozwijaniu postaw twórczych oraz aktywności własnej.