Zapraszamy do wsparcia naszej działalności poprzez:

Przekazanie 1% podatku dochodowego

Wsparcie finansowe

Dary rzeczowe

Wolontariat i wsparcie organizacyjne

Sprawdź szczegóły

Królewskie wakacje 2016

 

 

Zadanie publiczne ,,Królewskie wakacje” (VI edycja) jest wspierane przez Miasto Kraków

i realizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa - prof. Jacka Majchrowskiego.

 

Celem projektu jest organizowanie letniego wypoczynku, bogatego w wartości kulturowe oraz edukacyjno – rekreacyjne połączone z prawdziwie beztroską zabawą, widzianą i rozumianą z perspektywy dziecka. Udział w projekcie biorą dzieci z terenu miasta Krakowa, którym zapewnimy:

 

  • integracyjny piknik (04 lipca 2016 roku, w godz. od 12.00 do 15.30), w ośrodku rekreacyjno - sportowym Com - Com Zone Nowa Huta w Krakowie. Realizacja programu piknikowego ma na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym spędzaniem czasu, wytycza miejsca bezpiecznej zabawy w domu i na świeżym powietrzu oraz uświadamia o niebezpieczeństwach jakie grożą podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i pracownicy Straży Pożarnej, zwrócą uwagę na spożywanie wszelkiego rodzaju używek, alkoholu, środków psychotropowych oraz na zachowanie bezpieczeństwa w sieci – program autorski ,,Bezpieczne wakacje”, ,,Internet to nie pułapka, ale też nie zabawka". Specjalnie na tą okazję przygotowane są pokazy; działań minersko – pirotechnicznych, działanie robota pirotechnicznego, sprzętu policyjnego i strażackiego, żużlowy. Dla uczestników czekają także zabawy integracyjne; na zjeżdżalni, zamku dmuchanym, batutach, ściance wspinaczkowej, malowanie twarzy, kącik edukacyjny, występy artystyczne. Uczestnicy otrzymają w postaci Redakcji Terenowej pamiątkowe zdjęcie z pikniku z informacją - jak uchronić się przed zagrożeniami internetowymi? oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku, które pozwolą ustrzec się przed zagrożeniami.
  • zajęcia dla poszczególnych grup dzieci - w każdym dniu będą realizowane określone moduły, wynikające ze szczegółowego planu. Przygotowane atrakcje będą uwzględniać przede wszystkim potrzeby edukacyjno – kulturalne dzieci i młodzieży.

Proponujemy uczestnikom spacer po Ogrodzie Doświadczeń z przewodnikiem, w którym znajduje się wystawa edukacyjna, usytuowana w przestrzeni parkowej. Ze względu na sprzyjające otoczenie, przeprowadzony będzie pokaz - doświadczenie, mający na celu ukazanie naturalnych zjawisk zachodzących w przyrodzie. Przy dobrych warunkach atmosferycznych, planujemy przeprowadzić pokaz w Ogrodzie Doświadczeń - doświadczenia z efektami świetlnymi (wulkan wystrzeliwujących iskry), z piana ”pasta dla słonia”, eksperymenty polegające na zmianie barwy, czy wydzielaniu pary.

W Muzeum Narodowym w Krakowie – Oddział Muzeum im. Emeryka Hutten Czapskiego/Pawilon Józefa Czapskiego, dzieci w czasie warsztatów twórczych będą miały okazję zapoznania się ze zbiorami prezentowanymi w Pałacu Emeryka Czapskiego oraz ekspozycję w Pawilonie Józefa Czapskiego. Będą odkrywać znaczenie tajemniczych skarbów zgromadzonych w Muzeum. Dowiedzą się kim jest kolekcjoner, co to jest kolekcja, jak wygląda praca numizmatyka, a także czy malarz może być również pisarzem? Warsztaty staną się okazja zobaczenia pięknych przestrzeni i grody Pałacu Czapskiego oraz nowo otwartego oddziału muzealnego Pawilonu Józefa Czapskiego.

Przebieg i poziom zajęć będzie odpowiednio dopasowany do wieku uczestników. Podczas warsztatów młodzi odbiorcy sztuki mogą nie tylko obejrzeć ekspozycję i zdobyć nową wiedzę, lecz także twórczo ją wykorzystać podczas warsztatów. Dzieci skorzystają również z atrakcji rekreacyjnych; pobyt w Parku Wodnym, seans filmowy 3D w kinie Kijów.Centrum. W trakcie realizacji dziennego harmonogramu dnia, będą realizowane programy edukacyjne i warsztaty twórcze, ściśle związane ze zwiedzanymi miejscami. Dzieci otrzymają wyżywienie i paczki z upominkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

2014 © Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju. Projekt i wykonanie aliso.pl